Последние запросы
Infinitiv ịma aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama aka M na-ama aka   Ị na-ama aka Ọ na-ama aka
Perfekt A - A -   Ị mago aka Ọ mago aka
Präteritum A -   M mago aka Ị mara aka Ọ mara aka
Futur A ga m ama aka M ga ama aka   Ị ga ama aka Ọ ga ama aka
Konditional M kaara ịma aka     Ị kaara ịma aka Ọ kaara ịma aka
Imperativ       Maa aka  
Hortativ Kaa m maa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama aka Ụnụ na-ama aka Ha na-ama aka
Perfekt Anyị a-mago aka Ụnụ a-mago aka Ha a-mago aka
Präteritum Anyị mara aka Ụnụ mara aka Ha mara aka
Futur Anyị ga ama aka Ụnụ ga ama aka Ha ga ama aka
Konditional Anyị kaara ịma aka Ụnụ kaara ịma aka Ha kaara ịma aka
Imperativ   Maanu aka  
Hortativ Kaa anyị maa aka   Ha maa aka