Последние запросы
Infinitiv ịda otu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ada otu M na-ada otu   Ị na-ada otu Ọ na-ada otu
Perfekt A - A -   Ị dago otu Ọ dago otu
Präteritum A -   M dago otu Ị dara otu Ọ dara otu
Futur A ga m ada otu M ga ada otu   Ị ga ada otu Ọ ga ada otu
Konditional M kaara ịda otu     Ị kaara ịda otu Ọ kaara ịda otu
Imperativ       daa otu  
Hortativ Kaa m daa otu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ada otu Ụnụ na-ada otu Ha na-ada otu
Perfekt Anyị a-dago otu Ụnụ a-dago otu Ha a-dago otu
Präteritum Anyị dara otu Ụnụ dara otu Ha dara otu
Futur Anyị ga ada otu Ụnụ ga ada otu Ha ga ada otu
Konditional Anyị kaara ịda otu Ụnụ kaara ịda otu Ha kaara ịda otu
Imperativ   Daanu otu  
Hortativ Kaa anyị daa otu   Ha daa otu